تور

;

تور اصفهان

تور اصفهان بی شک یکی از محبوب ترین تور های داخلی همه آژانس های گردشگری است. اما اینکه دلیل محبوبیت اصفهان چیست، از دیدگاه های مختلف قابل بررسی است . با ما همراه باشید برای شناخت بیشتر ویژگی های گردشگری اصفهان

اصفهان نصف جهان

اصفهان از دیرباز از اصلی‌ترین سکونت‌گاه‌ها در فلات ایران بوده است. این شهر تاریخی عظیم و اتفاقاتی مهم را در طول تاریخ پشت سر گذاشته است . همین امر است که اصفهان را شهری سرشار از دیدنی‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری می‌کند. بسیاری از این جاذبه‌ها به عنوان میراث تاریخی ارزشمند در یونسکو به ثبت رسیده‌است. این شهر در زمان صفویه به پایتخت شاه عباس بدل شد و به خود بالید به طوری که در فرهنگ ایرانی اصفهان را به نصف جهان می‌شناسیم. هنرورزی مردم اصفهان در جای جای این استان چشم نوازی می کند. صنایع دستی، کاشی کاری، معماری و … اصفهان را به مقصدی منحصر به فرد برای مجذوبان فرهنگ و هنر بدل کرده است.

اصفهان قطب گردشگری خارجی

اصفهان اکنون تنها پایگاه گردشگری ایرانیان نیست؛ اصفهان از جمله مهم‌ترین شهرهای توریستی در جهان است که مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران خارجی می‌باشد. به طوری که دیگر آن را بدون حضور این گردشگران از سرتاسر دنیا نمی‌توان مشاهده کرد.

جاذبه های گردشگری طبیعی اصفهان

تاریخ سرشار، آب و هوای معتدل، وجود زاینده‌رود (مهم‌ترین رود فلات ایران) و مردمانی گرم خو و هنرمند اصفهان را به پایگاهی قوی برای گردشگری ایران بدل کرده است.

جاذبه های گردشگری تاریخی اصفهان

?

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی اصفهان و رود مسحور کننده زاینده رود، پل‌هایی که بر این رود ساخته شده‌اند از قدمت و زیبایی بسیاری برخوردارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان پل خواجو و سی و سه پل را نام برد. عمارت زیبای چهل ستون اصفهان این بنای بی نظیر در اوایل قرن یازدهم ه.ق به منظور پذیرایی از مهمانان رسمی و خارجی در زمان صفوی ساخته‌شد. معماری ویژه، نقاشی‌های دیواری، سقف چوبی، باغ زیبای اطراف این بنا و بسیاری ویژپی‌های دیگر این عمارت آن را به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ها بدل کرده‌است. میدان نقش جهان اصفهان این میدان به راستی که نصف جهان را در خود گنجانده است. برای باردید از این میدان زمان زیادی را اختصاص دهید چرا که زیبایی و اماکن دیدنی در این محوطه‌ی عظیم کم نیست. قرار گرفتن چهار جاذبه‌ی دیدنی عمارت عالي قاپو، مسجد امام، مسجد شيخ لطف اله و سر در بازار قيصريه در چهار ضلع این میدان شما را به گشت و گذار در تمامی اضلاع آن وامیدارد. با این حال این میدان اصلی شهر، مرکز فروش صنایع دستی اصیل اصفهان نیز هست. پیشنهاد می‌شود گشت و گذار در بازار قیصریه را به هیچ عنوان از دست ندهید. حال و هوای این بازار سنتی تا ابد با شما خواهد ماند.

کلیسا و موزه وانک اصفهان این کلیسا در محله‌ی جلفا قرار دارد که در تاریخ 15 دی ماه 1310 با شماره ی 85 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. کلیسای وانک از تاریخی ترین کلیساهای شهر اصفهان است که از بابت نقاشی‌ها و طلاکاری‌های سقف در نوع خود بی‌نظیر است. جاذبه های فرهنگی اصفهان اصفهان علاوه بر جاذبه های تاریخی و سنتی ، از نظر جاذبه های فرنگی نیز بسیار غنی است، آرامگاه‌های اساطیر ایرانی در اصفهان با هنر نمایی هنرمندان این خطه همه روزه پذیرای گردشگران زیادی است که تور اصفهان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده و از خدمات تور داخلی استفاده میکنند. -آرامگاه مجلسی -آرامگاه بابا رکن الدین -آرامگاه صائب تبریزی -آرامگاه پیر بکران از دیگر جاذبه‌های گردشگری معماری اصفهان مناره‌های تاریخی این شهر است: از مناره های اصفهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • مناره‌ مسجد علی‌
  • مناره‌ باغ‌ قوشخانه
  • مناره‌ چهل‌ دختر
  • مناره‌ گلدسته
  • ‌ مناره‌ غار

جاذبه های پیشنهادی پرستو سیر در اصفهان

هتل اختصاصی تور اصفهان هتل های محل اقامت گردشگرانی که با آژانس گردشگری پرستو سیر سفر میکنند از میان برترین هتل های اصفهان بوده و عموما از میان این هتل هاست که در هر تور به طور مشخص بیان میشود . در هر یک ازتورهای تعریف شده تلاش شده است تا اطلاعات مربوط به هر هتل به طور کامل در اختیار مخاطبان قرار گیرد، تا بتوان دامنه انتخاب گسترده ای برای گردشگران عزیز فراهم کرد. از هتل های سه ستاره تا پنج ستاره با امکانات و هزینه ی متفاوت آماده ی سرویس دهی به شما عزیزان خواهد بود.