تور

;

تور تهرانگردی | تورهای تهرانگردی

تورهای تهرانگردی آژانس گردشگری پرستو سیر به صورت یک روزه مخصوص اشخاص تهرانی و دو روزه مخصوص مسافران غیر تهرانی درنظر گرفته شده است. برنامه تورها از ساعت 9 صبح با وسیله نقلیه توریستی آغاز میشود و راهنمای تور همراه مسافران میباشد. مجموعه تورهای تهرانگردی شامل مناطق دیدنی مختلفی از سطح شهر تهران میباشد.

آشنایی با شمیرانات

یکی از جاذبه های گردشگری تورهای تهرانگردی بازدید از بازار تجریش می باشد .بازار تجریش که از یک طرف به میدان تجریش ؛ از سمت دیگر به امامزاده صالح و کوچه های اطراف آن راه دارد ؛ قدیمی ترین مراکز خرید شمیران است و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است ضمن اینکه برای شهروندان تهرانی همواره مکان خاطره انگیزی به شمار می رود . اگرچه ساخت بازارها به سبک جدید در کنار آن خودنمائی میکند اما هنوز حجره های معروف و قدیمی بازار هویت خود را از دست نداده اند.

بازدید از کاخ گلستان

کاخ گلستان از کاخ‌های دوره زندیه و قاجار است که در مرکز شهر تهران واقع شده‌است. کاخ گلستان با قدمتی بالغ بر ۴۴۰ سال یکی از منحصر به فردترین مجموعه‌های تاریخی ایران می‌باشد. اطلاق نام گلستان به این مجموعه ریشه در بنیان تالاری بنام «گلستان» که از بناهای عهد آقامحمدخان قاجار بوده و در سال ۱۲۱۶ ه‍.ق و در عهد فتحعلی شاه قاجار به پایان می‌رسد دارد. کاخ گلستان در دوم تیرماه ۱۳۹۲ خورشیدی و در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو ، به عنوان میراث بشری به ثبت رسید.

بازدید از کاخ نیاوران

یکی از مکان های پر بازدید در تورهای تهرانگردی کاخ نیاوران است .عملیات احداث این کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۷آغاز گردید و در سال ۱۳۴۶ به اتمام رسید. در زمان فتحعلی شاه قاجار کاخ کوچکتری در محل فعلی کاخ نیاوران قرار داشت که در زمان محمدرضا پهلوی تخریب و کاخ نیاوران بجای آن ساخته شد.منطقه نیاوران تهران در قدیم‌الایام پر از نیزارهایی بوده که مردم برای جمع‌آوری و استفاده از نی‌های موجود در این مناطق به این محله می‌آمدند، لذا به محلهٔ نی آوران معروف بوده که به مرور به نیاوران تغییر نام پیدا کرد.

بازدید از کاخ سعدآباد

این کاخ در زمینی به مساحت 110 هکتار بنا شده‌است. مجموعه سعدآباد، چهار دوره تاریخی قاجاریه، پهلوی اول و پهلوی دوم و پس از انقلاب ایران را سپری کرده است. سعدآباد در دوره قاجار بنا شد و سکونت‌گاه تابستانی (ییلاق) شاهان این سلسله بوده است. پس از تصرف آن توسط خاندان پهلوی، بناها و عمارت‌های متعددی در آن ساخته شده است. جدیدترین کاخ این مجموعه نیز کاخ لیلا پهلوی می‌باشد که متعلق به کوچکترین دختر محمدرضا پهلوی بوده‌است. پس از پیروزی انقلاب این مجموعه به شکل موزه درآمد ولیکن کاخ فعلی ریاست جمهوری در جوار این مجموعه قرار دارد.از کاخ ملکه مادر نیز که متعلق به ارگان ریاست جمهوری است برای پذیرایی از مهمانان خارجی استفاده می‌شود. کاخ سعد آباد یکی از پر طرفدار ترین مکان های تورهای تهرانگردی می باشد. آژانس گردشگری پرستو سیر با انتخاب تیم مجرب تور داخلی یکی از بهترین تور های تهرانگردی یک روزه را برگزار می کند

معرفی عمارت مسعودیه

یکی از جاذبه های گردشگری تور داخلی تهرانگردی عمارت زیبای مسعودیه می باشد.عمارت مسعودیه یک ساختمان تاریخی مربوط به دوره قاجار است که در میدان بهارستان قرار دارد. این اثر در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۷۷ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. باغ عمارت مسعودیه بادستور مسعود میرزا حاکم اصفهان فرزند ناصرالدین شاه ساخته شده است. در واقع نام این عمارت نیز برگرفته از نام مسعود میرزا به مسعودیه شهرت یافته است.

موزه جواهرات و گشتی در آن

گنجينه بی‌مانند «خزانه جواهرات ملی» مجموعه‌ای از گرانبهاترين جواهرات جهان است که طی قرون و اعصار گردآوری شده است. خزانه فعلی جواهرات در سال 1334 ساخته و در سال 1339 با تاسيس بانک مرکزی ايران افتتاح و به اين بانک سپرده شد و اکنون نيز در صیانت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران می‌باشد. در حال حاضر اين مجموعه بی‌نظير در معرض ديد عموم قرار دارد و در شمار يکی از مهم‌ترين و معروف ترين جاذبه‌های گردشگری کشور محسوب می‌گردد.

برج میلاد بلند ترین برج ایران

یکی از جذاب ترین بخش های تور تهرانگردی برای توریست های خارجی بازدید از برج میلاد می باشد که با رستوران گردان خود توجه عموم را جلب کرده است .برج میلاد نام برج مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران قرار دارد. این برج با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین برج ایران،ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان است. طرح اولیه این برج بخشی از مجموعه بزرگ شهستان پهلوی بود که با وقوع انقلاب 1357 نیمه کاره ماند و هرگز اجرایی نشد. در داخل برج بخش هایی چون رستوران گردان، غرفه های فروشگاهی و نمایشگاه موجود می باشد.

پل طبیعت مدرن ترین پل ایران

کار مطالعاتی پل طبیعت در سال ۱۳۸۸ شروع شد.پل طبیعت زیر نظر شرکت نوسازی عباس‌آباد ساخته شده است. این پل در ۲۰ مهر سال ۱۳۹۳ افتتاح شد. پل طبیعت تهران یک پل دو طبقه پیاده رو و غیرخودرویی است که در عباس آباد قرار دارد. این پل که از نمادهای شهر تهران است از عرض بزرگراه مدرس می‌گذرد و بوستان طالقانی در شرق و بوستان آب و آتش در غرب را به هم متصل می‌کند. معمار و طراح این پل لیلا عراقیان است.