;

تور کانادا | تور های کانادا

تور کانادا به عنوان یکی از مهیج ترین تور های خارجی همواره مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است و با توجه به تنوع جاذبه های گردشگری این کشور توانسته است ، تاثیر زیادی بر صنعت توریسم داشته باشد.

معرفی کشور کانادا

یکی از هیجان انگیزترین تور های خارجی ، تورهای کانادا می باشد.کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلیس است.

تقسیم بندی کشور کانادا

کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده‌است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجهٔ این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد شما در تور کانادا می توانید از این شهر های زیبا دیدن کنید. ۳ قلمروی آن خطهٔ شمال غرب، نوناووت و یوکان است. جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

استان های کشور کانادا

کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، اونتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد و ساسکاچوان استان‌های این کشور هستند. هر کدام از این استان های کانادا دارای جاذبه ها و مقاصد گردشگری متفاوتی بوده و هریک زیبایی اعجاب انگیزی دارد. نکته مهم و قابل توجه در این بخش قابلیت انتخاب تور های کانادا با توجه به گستره جغرافیایی تور هاست. البته با توجه به سکونت و مسافرت تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور شما عزیزان با خرید بلیط هواپیمای خارجی می توانید به این کشور سفر کنید.

درباره ی فرهنگ کانادا

با داشتن فقط ۳۳ میلیون جمعیت کانادا یکی از کم جمعیت ترین کشور های دنیا در مقایسه با وسعت آن می باشد . در این کشور بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف وجود دارد. با توجه به فرهنگ های مختلف در کشور کانادا یکی از بهترین منطقه های دنیا برای مهاجرین طلقی می شود. نزدیک به نیمی از جمعیت کشور کانادا از کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می آیند.

شهرها و پایتخت کانادا

پایتخت این کشور اتاوا و بزرگ ترین شهرهای آن به ترتیب تورنتو، مونترال و ونکوور می باشند. تورنتو با ۵.۵ میلیون نفر جمعیت بزرگ ترین شهر کانادا است. مونترال مرکز ایالت کبک، بزرگ ترین شهر فرانسوی زبان جهان پس از پاریس می باشد. ونکوور در غرب کانادا زیباترین و بهترین شهر جهان به انتخاب سازمان ملل متحد است .

وسایل نقلیه منحصر به فرد تورنتو کانادا

یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین قسمت تورهای کانادا تراموای خیابانی در خیابان کوئین در غرب است که از میان محله هاعبور کرده است. حلقه چشم نواز یکی از شلوغ ترین و طولانی­ترین سیستم­های تراموای تورنتو است، از قلب شهر عبور می­کند و به سمت دریا کنار می­رود. از آن پیاده شوید و سوار حلقه هامبر زشوید و به سمت آب برای دیدن تورنتو از فاصله دور بروید. با یک قدم زنی آسوده و آرام بر روی پل بر روی رودخانه هامببر به سمت شهر بروید. بعد از آن می­توانید سوار تراما در شرق شوید و به مرکز شهر بازگردید.

جاذبه های گردشگری کانادا

یکی از برنامه های تیم تور خارجی آژانس گردشگری پرستو سیر برگذاری تورهای کانادا می باشد. شما در این تور می توانید از جاذبه های گردشگری کانادا از جمله :پارک ملی گراس مورن ,آبشار نیاگارا,دریاچه مورین,پل معلق, معلق ,Capilano,پارک غول های خوابیده, برج ,CN سپیده شمالی ، جنگل درخت های خمیده، خانه اسکیموها، موزه پیر 21، پارک آکا کانادا، پارک ملی بَنف، آتاباسکا آبشار، خلیج فاندی، بازار لاورنس دیدن کنید. واحد پول: دلار کانادا اختلاف ساعت با ایران : 8:30 –

زبان مردم کانادا

زبان فرانسه زبان مادری حدود 6.6 میلیون کانادائی است. بیشتر فرانسوی زبانان در استان کبک زندگی می‌کنند. اما در حدود 1 میلیون نفر از آنها در استان‌های دیگر کانادا بسر می‌برند. حدود 76 درصد از فرانسوی زبانهای بیرون استان کبک، در استان‌های انتاریو و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. زبان فرانسه به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.

آب و هوا کانادا

اغلب نواحی کانادا، تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد و طولانی و منتهای درجات دما را دارد. آب و هوای شمال دور قطبی است. در ساحل اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان فقط کمی بالاتر از دمای انجماد است. در بیشتر مناطق بریتیش کلمبیا ریزش باران سنگین است. در باقی کشور میزان کل بارندگی متوسط یا کم است. تقریباً در تمامی کانادا برف سنگینی در زمستان‌ها می‌بارد.

هتل های معروف کانادا

یکی از مهم ترین خدمات آژانس گردشگری پرستو سیر انتخاب بهترین هتل ها در تور کانادا می باشد. بهترین هتل های کشور کانادا عبارتند از :

 • هتل شرایت
 • ون سنتر تورنتو
 • هتل دلتا تورنتو
 • هتل هیلتون تورنتو
 • هتل هیلتون نیاگارا فالز
 • هتل فیرمونت واترفرانت
 • هتل دلتا ونکوور
 • هتل شرایتون آن د فالز
 • هتل شرایتون مونترال
 • هتل فور پوینت بای شرایتون کبک ریزورت

غذا های معروف کانادا

 • تورتیری (Toutiere)
 • کباب ترکی
 • پوتاین (Poutine)
 • گوشت دودی مونترال
 • دونات بیگل مونترال
 • پته شینوا
 • نانایمو
 • دونر کباب