تور

;

تور کاشان

تور کاشان یکی از جذاب ترین تور های داخلی می باشد ،با جرأت می‌توان گفت کاشان یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های بشری است. وجود تپه‌های سیلک در این منطقه شاهدی بر قدمت چندین هزار ساله‌ی آن می‌باشد. این قدمت و تاریخ بلند کاشان را به یکی از پربارترین مناطق ایران به لحاظ گردشگری بدل کرده‌است. معماری ویژه و بافت سنتی این شهر تا چندی پیش و دوره‌ پهلوی حفظ شده بود. قدم زدن در کوچه پس کوچه‌ها و بازار این شهر خالی از لطف نخواهد بود.

جاذبه های گردشگری تاریخی کاشان

بازار کاشان

از جمله‌ دیدنی‌ترین مکان‌های گردشگری در شهر‌های ایران می‌توان به بازارهای سنتی اشاره کرد که بازار سنتی کاشان در این میانه از زیبایی منجصر به فردی برخوردار است. در گشت و گذار خود بازدید از تیمچه امین الدوله را از دست ندهید. تیمچه‌ی امین الدوله نگینی در میان دیدنی‌های کاشان خواهد بود. در گذشته قسمت‌های متفاوت بازار به اصناف متفاوتی اختصاص داده‌ می‌شده‌اند که این حالت کمابیش در بازار کاشان به چشم می‌خورد. از جمله قسمت‌های چشم نواز و گوش‌نواز در بازار سنتی کاشان، بازار مسگرهاست. مسگری در کاشان از پیشه‌های تاریخی و اصیل است که همچنان ادامه دارد.

شهر زیرزمینی نوش‌آباد (اویی)

این شهر زیرزمینی در نزدیکی کاشان و در زیر شهر باستانی نوش آباد است. باستان شناسان قدمت این شهر را به پیش از اسلام تخمین زده‌اند و کاربرد آن در زمان‌جنگ‌ها و برای دفاع بوده است. این شهر زیر زمینی با عمق بین چهار تا هجده متر در وسعتی چند هزارمتری در زیر زمین بنا گردیده‌است که با تونل‌های عمودی از خانه‌ها به آن دسترسی داشته‌اند. بازدید از این فضا قطعا به شناخت و درک بهتر از زندگی گذشتگانمان و چگونگی پاسداری در برابر دشمنان کمک خواهد‌کرد.

خانه‌های تاریخی کاشان

کاشان مهد تمدن، فرهنگ، شعر و هنر ایرانی بوده است و این غنای فرهنگی در گوشه و کنار شهر به وضوح به چشم می‌خورد. از جمله مکان‌هایی که می‌توان این ویژگی‌ها را در آن جست و جو کرد خانه‌های تاریخی و منحصر به فرد این شهر است. خانه‌ی عباسی‌ها، خانه‌ی بروجردی‌ها، خانه‌ی طباطبایی ها و خانه‌ی عامری‌ها از جمله مهم‌ترین و پربازدید‌ترین این جاذبه‌های گردشگری کاشان هستند.

باغ و حمام فین

کاشان شهری در دل کویر ایران است. باغ فین با معماری ویژه و درختان بالابلند و آبنما‌های زبان‌زد خود، کویری بودن این شهر را برای مدتی از یادها پاک می‌کند. قطعا محیطی آرام و دلنشین را در این فضا تجربه خواهید نمود. حمام فین که در همین فضا مقرر است، از جمله مهم‌ترین حمام‌های ایرانی است. که این اهمیت خود را وامدار معماری و همچنین تاریخی است که بر آن رفته است. حمامی که یکی از تلخ‌ترین اتفاقات تاریخ سیاسی ایران در آن رخ داده است؛ قتل امیرکبیر.

مسجد جامع کاشان

تاریخی و کهن‌ترین بنای کاشان مسجد جامع کاشان است که قدمتش به دوره‌ی سلجوقیان می‌رسد. این مسجد در دوران بعدی مرمت و بازسازی شده‌است و همچنان یکی از چشم‌نوازترین مساجد ایرانی است.

جاذبه های گردشگری طبیعی کاشان

علاوه بر جاذبه های گردشگری تاریخی که توانسته است کاشان را به عنوان مقصد گردشگری مهمی در تور داخلی مطرح سازد، جاذبه هایی از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی و در کنار آن جاذبه های گردشگری فرهنگی کاشان است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. مقبره‌ی سهراب سپهری، تپیه‌ی باستای سیلک، قمصر کاشان و روستای ابیانه از جمله جاذبه‌های توریستی اطراف کاشان هستند که دیدن آن‌ها را توصیه می کنیم.

سوغات تور داخلی کاشان

رقیجات کاشان، به خصوص گلاب‌گیری کاشان زبانزد است. کاشان، شهر گلاب هر ساله در فصل اردیبهشت و خرداد شاهد مراسم اصلی گلاب‌گیری است.این موضوع سبب شده تا تور کاشان در این ما ها از سال رونق بسیار زیادی داشته باشد و گردشگران زیادی از این شهر دیدن کنند . نکته قابل توجه دیگر در این موضوع اهمیت این شهر در میان گردشگران خارجی است که سهم زیادی از گردشگران این منتطقه را پوشش داده و صرفا گردشگران این منطقه گردشگران تور های داخلی نیستد. علاوه بر عرقیجات کاشان که از محبوب ترین سوغات این شهر محسوب می شود، از دیگر سوغات این شهر، می‌توان به ظروف مسی، صنایع دستی (نمد بافی، قالی بافی، کاشی کاری، سفال گری و …) حلوا ارده، ارده شیره، نقل بیدمشکی و … اشاره کرد. راه های دسترسی به کاشان متدالول ترین ابزار سفر به کاشان بهره گیری از خطوط حمل و نقل جاده ای است اما آژانس گردشگری پرستو سیر شرایط ویژه ای را برای گردشگران عزیز فراهم ساخته است . از ما انتظار ترنسفری امن و آرام با امکانات سفر گروهی و ماشین های شخصی و VIP را داشته باشید. در گشت های کاشان گردی با امکانات مناسب از جمله وسایل حمل و نقل راحت و امن و پذیرایی بین روز برای مجموعه‌های متفاوت و دیدنی با افتخار میزبان شما خواهیم بود.

هتل های محل اقامت در تور کاشان

هتل های محل اقامت گردشگرانی که با آژانس گردشگری پرستوسیر سفر می کنند از میان برترین هتل‌های کاشان خواهد بود. در هر تور تلاش شده است تا اطلاعات مربوط به هر هتل به طور کامل در اختیار مخاطبان قرار گیرد، تا بتوان دامنه انتخاب گسترده ای برای گردشگران عزیز فراهم کرد. تور داخلی کاشان را با کیفیت و امکانات آژانس گردشگری پرستوسیر تجربه کنید