;

معرفی گرجستان

مساحت این کشور ۶۹٬۸۷۵ کیلومتر مربع می باشد،کشوری است در منطقه قفقاز در شرق دریای سیاه در ناحیه تلاقی آسیای باختری و اروپای خاوری قرار دارد و یکی از دیدنی تر ین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود به همین دلیل تور گرجستان یکی از بهترین تور های خارجی می باشد کشور گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی ،اصالت و امنیت است. مردم زنده دل و شاد گرجستان به بهانه هاي مختلف چه ملي و چه مذهبي جشن هاي با شكوهي بر پا مي كنند .از مهم ترين جشن ها جشن سال نو ميلادي ( كريسمس ) از 15 دسامبر تا 15 ژانويه ، جشن عليلو 15 روز پس از سال نو كه ريشه ملي و مردمي دارد ، كارناوال سنتي ، رقص با لباس هاي محلي به صورت جمعي كه مناظر زيبايي مي آفريند. در جشن سال نو میلادی بسیاری از ایرانیان برای شرکت در این جشن زیبا توسط تور گرجستان به این کشور زیبا سفر می کنند. ، جشن پاك كه پيش از سال نو ،جشن بركت خواهي و سبزه سبز كني و جشن تخم مرغ رنگ كني كه همزمان با عيد نوروز ماست ودر فصل گل ، جشن بزرگ گل كه با شكوه ترين و زيبا ترين جشن ملي و مردمي مي باشدكه همزمان با جشن گل رز و انقلاب مخملي آنها مي باشد.یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. طول مرزهای گرجستان جمعاً ۱۹۶۹٫۸ کیلومتر است. این کشور از شمال با فدراسیون روسیه هم‌مرز می‌باشد، سراسر این خطوط مرزی، منطبق بر آب فشان رشته کوه‌های قفقاز کبیر است و ۸۰۷٫۶ کیلومتر مرز مشترک را در بر می‌گیرد.

آشنایی با فرهنگ مردمان گرجستان

آمیزه ای جالب از تمامی فرهنگهای کشورهای همسایه ( روسیه در شمال ، ترکیه در غرب ، ارمنستان و ایرن در جنوب ، آذربایجان در شرق ) میباشد . مردم گرجستان در عرض چند ثانیه آشنایی، به گونه ای با شما برخورد می کنند، گویی از اعضای خانواده آنها هستید. آنها مردم خوش قلبی هستند و ارتباط گرمی با شما برقرار می کنند و احترام و علاقه خاصی برای یکدیگر قائلند. آنها از هر فرصتی برای شادی استفاده می کند. موسیقی از مهمترین بخش های زندگی عامیانه آنها می باشد و برای نوازنده های خیابانی و اعضای ارکستر سمفونیک به یک اندازه احترام قائلند. زبان رسمی : گرجی واحد پول : لاری

شهر های توریستی گرجستان

تفلیس ، باتومی ، کوتایسی ، زوگدیدی ، سیغناغی ، بورجومی ، پوتی ، سوخومی ، روستاوی اختلاف ساعت با تهران : 30 دقیقه جلوتر از تهران(ساعت 8 تهران = ساعت 30 : 8 تفلیس هر کدام از این شهر های گرجستاندارای جاذبه ها و مقاصد گردشگری متفاوتی بوده و هریک زیبایی اعجاب انگیزی دارد. نکته مهم و قابل توجه در این بخش قابلیت انتخاب تور های گرجستان با توجه به گستره جغرافیایی تور هاست. در سال ۲۰۰۳ میلادی، تعداد گردشگران وارد شده به کشور گرجستان حدود ۳۶۸٬۳۱۲ نفر است که هر ساله شمار این توریست ها رو به افزایش است و درآمد حاصله از این بخش در سال ۲۰۰۵ میلادی، حدود ۲۴۲ میلیون دلار بوده‌است. راه آهن گرجستان درمسیر تفلیس-سامتردیا ارتباط سه کشور قفقاز و روسیه را با گذر از سواحل دریای سیاه به سمت شمل از طریق آبخازیا ممکن می‌سازد. همچنین مسیرهای کوتاه‌تر داخل گرجستان، اکثر شهرهای این کشور را به هم مرتبط می‌سازد.

فاصله زمانی تفلیس تا باتومی

یکی از مجموعه تور های گرجستان ، تور تفلیس می باشد . فاصله تفلیس حدود 5:45 دقیقه زمینی ، 40 دقیقه هوایی و با قطار حدود 10 ساعت می باشد . هزینه کرایه تفلیس تا باتومی بلیت اتوبوس رفت و برگشت تفلیس-باتومی: حدود ۵۰ تا ۶۰ لاری بلیت قطار رفت و برگشت تفلیس-باتومی: بین ۲۵ تا ۱۰۰ لاری بلیت هواپیما رفت و برگشت تفلیس-باتومی: بین 80 تا 200 دلار برای سفر به این کشور کافیست اقدام به خرید بلیط هواپیمای خارجی کرده و با تهیه بلیط هواپیما به این کشور سفر کنید

جاذبه های گردشگری گرجستان

یکی از مهم ترین خدمات آژانس گردشگری پرستو سیر انتخاب بهترین جاذبه های گردشگری است. شما عزیزان در تور گرجستان می توانید از جاذبه های گردشگری زیر دیدن کنید: فانی کولار ، خیابان روستا ولی ، کارتلیس ددا ، خیابان آقما شنبلی ، ریک پارک ، تاریخچه یادبود در اطراف تفلیس ، خیابان شاردنی ، خیابان سیونی ، پارلمان گرجستان ، متسختا ، قصر ساچینو ، موزه ملی ، کلیسای جامع تثلیث ، خوجیوانک پانتئون ، مسجد جامع ، خانه ملک آزاریانس ، کلیسای کاشوتی ، کلیسای الکساندر نوسکی ، کلیسای سنت جورج ، کلیسای کوچک سنت دیوید ، کلیسای اجمی آستین ، صومعه تنبور ، کلیسای نوراشن ، باغ گیاه شناسی ، دلفیناریوم ، آکواریوم ، یادبود مدیا ، پارک ملی توشتی و …..

وسایل حمل ونقل در گرجستان

در تفلیس شما می توانید از مترو، اتوبوس، مینی بوس، تاکسی برای جابجایی استفاده کنید. پس از تهیه کارت از ایستگاه های مترو به قیمت 2 لاری ، این کارت قابل استفاده در همه واسائل نقلیه به غیر از تاکسی می باشد. تاکسی های شهر تفلیس، به وفور در سطح شهر به چشم میخورند ولی هیچکدام تاکسی متر ندارند و کرایه تاکسی را می بایست قبل از سوار شدن با راننده طی کنید. برای مسیرهای کوتاه شهری، کرایه حدود 3 لاری می باشد، مسیرهای بلند داخل شهری حداکثر 5 لاری است. برای مسیرهایی چون تفلیس مال و یا ایست پوینت مال که حدود 25 دقیقه با شهر فاصله دارند، نرخ کرایه حدود بین 12 تا 15 لاری می باشد. برای رفت و آمد به فرودگاه تفلیس، اگر از تاکسی های خود فرودگاه (که در اجاره یک شرکت ترکی می باشند) استفاده نکنید، نرخ کرایه حدود 20 لاری است.

اتوبوس و مینی بوس

هزینه اتوبوس و مینی بوس با استفاده از کارت نیم لاری و به صورت نقدی 80/0 لاری می باشد.در سراسر شهر ایستگاه هایی با تابلوهای دیجیتال و به زبان گرجی و انگلیسی خواهید یافت که محل توقف اتوبوس و مینی بوس های زرد رنگ است. به غیر از اتوبوس ها که فقط در ایستگاه ها توقف می کنند، مینی بوس ها در هر کجا که لازم باشد می ایستند،با گفتن کلمه ( گاچِرِت ) به معنی” ایستادن” یا “بایست” می توانید در هر کجای خیابان از مینی بوس ها تقاضای توقف برای سوار شدن کنید.

مترو تفلیس در گرجستان

مترو تفلیس در نوع خود دیدنی است، با وجود قدیمی بودن مترو تفلیس (از زمان شوروی سابق) مسافران زیادی در شهر جابجا می کند و شهروندان تفلیس معمولا ترجیح می دهند از مترو استفاده کنند. دو مسیر بلند و حدودا 21 ایستگاه در نقاط مختلف شهر وجود دارند، برای سوار شدن به مترو نیاز به تهیه کارت میباشد .

غذاهای معروف گرجستان

لوبیو ، آجارولی ، چورچخلا ، خاچاپوری ، خینکالی ، ایمرولی ، متسوادی ، چاناخی ، شکمرولی ، خارچو ،

اسامی هتل های لوکس گرجستان

یکی از خدمات گردشگری ارزنده پرستو سیر انتخاب بهترین هتل ها برای مسافرین محترم می باشد ماریوت تیبلیسی ، رادیسون بلو ، رومز هتل ، هالیدی این ، آمباسادوری ، شرایتون باتومی ، بیلتمور ، لئو گراند ، اسکای تاور و …….