;

آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی از جمله کشور های با میزان ورود گردشگر و درآمد بالا از میزان گردشگری در دنیا مطرح است. در ایران نیز علاقه مندان زیادی برای سفر به این کشور وجود دارند . از این رو تور آفریقای جنوبی از جمله تور های خارجی محبوب در ایران به شمار می رود. اما قبل از خرید تور آفریقای جنوبی از آژانس های خدمات گردشگری لازم است، دانستنی هایی قبل از این سفر کسب کنیم تا بتوانیم انتخاب مناسبی داشته باشیم . جمهوری آفریقای جنوبی با جمعیتی بالغ بر 55 میلیون نفر( 79 درصد آفریقایی سیاهپوست، 6/9 درصد سفید پوست، 9/8 درصد رنگین پوست و 5/2 درصد هندی-آسیایی) در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند می باشد و با کشورهای نامیبیا ، بوتسوانا ، زیمبابوه ، موزامبیک ، سوازیلند و لسوتو هم مرز است.

پایتخت های آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی تنها کشوری در جهان که سه پایتخت متفاوت دارد . قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوه قضائیه در بلوم فونتین مستقر است . درآمد ارزی از گردشگری در آفریقای جنوبی با درآمد معادن طلای آن برابری می کند.

آفریقای جنوبی شهرهای توریستی آفریقای جنوبی

آفریقا جنوبی شهر های توریستی بسیاری دارد به طور مثال بندرکیپ تاون ، ژوهانسبورگ ، سان سیتی اختلاف ساعت : 2 ساعت و 30 دقیقه عقب تر از تهران فاصله کیپ تاون تا پرتوریا : حدود 2 ساعت و 15 دقیقه هوایی فاصله کیپ تاون تا ژوهانسبورگ : حدود 2 ساعت و 15 دقیقه هوایی فاصله ژوهانسبورگ تا سان سیتی : حدود 2 ساعت و 30 دقیقه زمینی ( سان سیتی فرود گاه ندارد ولی می توان از فرودگاه پیلانزبرگ در 10 کیلومتری سان سیتی هم استفاده کرد.) فاصله بلوم فونتین تا ژوهانسبورگ : حدود 1 ساعت هوایی فاصله کیپ تاون تا بلوم فونتین : حدود 1 ساعت و 30 دقیقه هوایی

آب و هوا آفریقای جنوبی

بطور كلی آب و هوای این كشور معتدل است . بارندگی مدیترانه ای زمستان در ایالت كیپ غربی، از طریق باد هایی است كه از سمت شمال غرب وارد آفریقای جنوبی می شود ، مناطق ساحلی این كشور در تمام سال بارانی است .آب و هوای کیپ تاون مشابه شهر لس آنجلس دارای فصل‌های معکوس است. نواحی ساحلی این شهر دارای هوایی بسیار مطلوب و معتدل هستند، در حالی که نواحی عمده‌ی داخلی می‌توانند در همان لحظه گرم‌تر باشند. بهار و پائیز بهترین فصل از سال هستند كه می توانید برای مسافرت به آفریقای جنوبی انتخاب كنید. بطور كلی آب و هوا در تمام طول سال مناسب است.

زبان سفید پوستان و سیاه پوستان آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد : زبان آفریکانس(انگلیسی آفریقای جنوبی) زبان انگلیسی در سراسر جهان و از جمله آفریقای جنوبی گویشوران زیادی دارد اما پرمتکلم ترین زبان آفریقای جنوبی یه شمار نمی‌آید. (۱۱ نام رسمی برای آفریقای جنوبی) وجود دارد که به ازای هر زبان یک نام مستقل در نظر گرفته شده‌است. همچنین در این کشور ۹ زبان رسمی آفریقایی نیز وجود دارد مانند فاناگالو، خوئی، لوبدو، خوسا، ناما، دبل شمالی، فوتی، نس و … بسیاری از سفید پوستان آفریقای جنوبی به زبان‌های اروپایی مانند پرتغالی (که سیاه پوستان آنگولا و موزامبیک هم به آن سخن می‌گویند) آلمانی و یونانی صحبت می‌کنند و بسیاری از آسیایی‌های مقیم آفریقای جنوبی و هندی‌ها به زبان‌های آسیای جنوبی مانند هندی گوجاراتی و زبان تامیل صحبت می‌کنند. واحد پول آفریقای جنوبی را ند (ZAR) واحد پول رسمی این کشور محسوب می شود .

فرهنگ آفریقای جنوبی

به دلیل تنوع نژادی زیاد دراین کشور نمی توان فرهنگ واحدی پیدا کرد.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

از جمله مراکزی میتوان به عنوان جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی به آن اشاره کرد عبارتند از : پارک ملی کروگر ، پارک ملی کوه میز ، سرزمین سنگی در ساحل اقیانوس اطلس ، باغ گیاه شناسی کریستسن بوش ، ساحل تخته سنگ ، پارک ملی ادیو فیل ، شبه جزیره کیپ ، جزیره روبن ،قواسی در قفس ، غذادادن به کوسه های سقید ، ساحل مویزنبرگ ، قلعه گود هوپ ، ساحل کلیفتون ، مالای کوارتر ، اسکله ویکتوریا و آلفردو ، ساحل بولدزو و پنگوئنهایش ، پارک شیرها ، آکواریوم دریایی ، پارک شیرها ، سان سیتی ، معدن توریستس استخراج طلا ، رصدخانه ، کوهستان صاف ، غارهای استوک فونتین ، موزه آپارتاید و ……

معرفی لوکس ترین هتلها در آفریقای جنوبی

مانابی ، ویلا آفریکانا گست سوئیتس ، تاج کیپ تاون ، لجند گلف ریزورت ، پالاس آف لاست ، تو ای وان کنزینگتن ، تورو یاکا بوش لاج ، پرانا لاج ، کاپاما کرولا ، آکادمی استریت بوتیک ، جامبو گست ، هیلتون ، رادیسون بلو و ….

تور آفریقای جنوبی

در توصیف تور آفریقای جنوبی بی شک میتوان گفت، که یکی از تور های خارجی فراموش نشدنی است. آژانس گردشگری پرستو سیر مجری تور های داخلی می تواند به عنوان گزینه ای مناسب برای ارائه دهنده خرید بلیط هواپیمای خارجی و خدمات گردشگری ، ویژه تور آفریقای جنوبی مطرح شود. از این رو می توانید اطلاعات تکمیلی راجع به تور های آفریقای جنوبی را از طریق کارشناسان ما در این مجموعه دنبال کنید.