بازدید مجازی تور ویژه قشم نوروز 98

جزیره قشم یکی از زیبایی‌های استان هرمزگان می‌باشد که بنا به پیشینه تاریخی آن دارای ابنیه کهن و باستانی بوده و همچنین بر اساس موقعیت جغرافیایی تفریحات آبی زیادی در آن گنجانده شده است.

بررسی تور ویژه قشم نوروز 98 با توجه به موقعیت جغرافیایی

جزیره قشم با گذشت زمان به یک مکان توریستی دارای جاذبه‌های کم‌نظیر گردشگری تبدیل شده است که تور ویژه قشم نوروز 98 از این قاعده مستثنی نیست.

مطابق با نقشه ایران، جزیره قشم یکی از پهناورترین و پرجمعیت‌ترین جزایر استان هرمزگان بوده که در مجاورت تنگه هرمز نیز واقع شده است. جزیره قشم دارای مساحتی برابر با کشورهای سنگاپور و بحرین می‌باشد و به دلیل موقعیت قرارگیری آن در نقشه کشور ایران جزء مناطق آزاد شمرده شده است. از این لحاظ جزیره قشم همواره مورد توجه گردشگران و همچنین تاجران بوده است.

بررسی تور ویژه قشم نوروز 98 از لحاظ تاریخچه جزیره قشم

تور قشم ویژه نوروز 98 یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی است که علاوه بر مناطق گردشگری، ابنیه تاریخی حاصل از پیشینه جزیره قشم را در معرض نمایش عموم می‌گذارد.

سکونت در جزیره قشم به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد. بنا بر شواهد به دست آمده، بیشترین جمعیت ساکنین جزیره قشم را عیلامی‌ها و سومری‌ها تشکیل می‌دادند. و این سکونت ناشی از موقعیت استراتژیک و همچنین رونق دریانوردی و تجاری بوده است.

جزیره قشم پس از دوران پیش از اسلام و در عصر دوران اسلامی، دارای پیشینه تاریخی غنی از فرهنگ و تمدن می‌باشد. این جزیره در دوران اسلامی جزیره‌ای آباد محسوب می‌شده که کشتزارهای آن از رونق بسیاری برخوردار بوده است. خرما و میوه‌های گرمسیری دیگر از محصولات آن دوران جزیره قشم به شمار می‌روند.

جزیره قشم دارای اسامی دیگر نظیر "نی دوک"، "دیلمون" و همچنین "ابرکاوان" به معنای "از تبار کاوه" بوده است که به مرور زمان و تغییرات زبانی چندان در خاطر اشخاص و حتی ساکنین محلی آن مناطق نمانده است.

از این رو، می‌توان گمان کرد تور ویژه قشم نوروز 98 علاوه بر بازدید از مناطق گردشگری مدرن شما را به پیشینه تاریخی غنی این ناحیه سوق می‌دهد.

تاثیر شرایط آب و هوایی بر تور ویژه قشم نوروز 98

شرایط آب و هوایی تور ویژه قشم نوروز 98 با توجه به فصل برگزاری و موقعیت جغرافیای جزیره قشم کمی گرم‌ و شرجی می‌باشد.

جزیره قشم به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوای بسیار گرم و شرجی می‌باشد. از این رو، بسیاری از گردشگران تمایل دارند در فصول پاییز و زمستان از این جزیره بازدید کنند. در صورتی که تمایل دارید با تور ویژه قشم نوروز 98 به دیدن مناطق گردشگری این جزیره راهی سفر شوید، با آب و هوایی نسبتا گرم مواجه خواهید شد که نسبت به تابستان مطبوع‌تر و دلپذیرتر است.

معرفی جاذبه‌های گردشگری تور ویژه قشم نوروز 98

بازدید از تور ویژه قشم نوروز 98 نه تنها به دیدن مناطق گردشگری و ابنیه تاریخی ختم می‌گردد؛ بلکه شما قادر خواهید از بازارها و مراکز خرید این جزیره زیبا و تفریحی دیدن کنید. بازارها و مراکز خرید جزیره قشم تنها جایی است که قیمت مناسب کالاهای آن خریداران زیادی را از اقصی نقاط ایران به سوی خود مجذوب می‌کند.

دیدنی‌های تور ویژه قشم نوروز 98 به بازدید از جزایر دیگری نظیر جزایر ناز، جزیره هرمز و همچنین جزیره هنگام می‌انجامد. اصول بازدید از این جزایر به قدری هیجان‌انگیز است که نباید فرصت آب تنی و تماشای آن‌ها را به هیچ‌وجه از دست داد.

جزایر ناز یکی از اصولی‌ترین و البته زیباترین جزایر واقع در جزیره قشم می‌باشد که هنگام بازدید از آن باید به زمان‌های تقریبی جزر و مد توجه ویژه داشت. جزایر ناز شامل دو جزیره متصل به همدیگر می‌باشد که تنها به هنگام پایین آمدن آب متصل به قشم محسوب می‌شود. و گاه دیدن آن به یک روز می‌انجامد. از فراز جزایر ناز می‌توان به تماشای جزیره لارک و تنگه هرمز ایستاد.

جزیره هنگام یکی از جزایر دیدنی تور ویژه نوروز 98 می‌باشد که جدا از ماهیگیری، دارای نمای دلچسبی است. در فصول خنک‌تر شما می‌توانید شنای دسته جمعی دلفین‌ها و لاک پشت‌های دریایی را تماشا کنید.

جزیره هرمز به دلیل سرخی رنگ خاک آن مشهور و تماشایی است. این جزیره زیبا به رنگ قرمز بوده و از بالای آن می‌توان منظره دریایی را تماشا کرد.

دره ستارگان و دره تندیس‌ها از دره‌های زیبای جزیره قشم به شمار می‌روند. دره ستارگان که محلی‌ها به آن دره ستاره افتاده نیز می‌گویند، شامل دره‌ها و حفره‌های تو در تویی است که می‌توان از لابلای آن عبور کرد.

دره تندیس‌ها نیز پر از تندیس‌های عظیم الجثه است که تماشای آن برای مدتی شما را خیره نگاه می‌دارد.

تنگه چاهکوه یکی از جاهای باستانی جزیره قشم به شمار می‌رود. در تنگه چاهکوه دالان‌هایی وجود دارد که هرچه به سمت جنوب می‌رود، باریک‌تر می‌شود.

جنگل حرا یکی از عجایب تور ویژه نوروز 98 شمرده می‌شود. این جنگل با بالا و پایین رفتن آب نمایان می‌شود و تنها ساعاتی می‌توان به تماشای آن ایستاد.

غار خربس و غار نمکی دو غار جزیره قشم می‌باشند. غار خربس بر اثر فرسایش خاک و سنگ در طول زمان ایجاد شده و دیگر غار پر از مخروط‌های نمکین است که با قدم گذاشتن بر روی آن گویی به منطقه‌ای کوهستانی وارد شده‌ای!  

معرفی سوغات تور ویژه قشم نوروز 98

تور ویژه قشم نوروز 98 دارای سوغات‌های خوردنی و دیدنی بسیاری است.

خرما، کیک هلر، نان تموشی، سمبوسه و ادویه جات به وفور در این جزیره به چشم می‌خورد و از دیگر محصولات دیدنی و خریدنی آن باید به صنایع دستی حصیری و دریایی، گلیم و رودوزی اشاره کرد. پس اگر با تور ویژه قشم نوروز 98 راهی این جزیره زیبا و دیدنی در نواحی جنوبی ایران می‌شوید، خرید سوغاتی را از یاد نبرید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *