افزایش گردگشر خارجی در آذربایجان شرقی

افزایش 6 درصدی ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی

 

گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی

آقای مرتضی آبداری مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی طی مصاحبه ای با خبرنگاران اعلام کرد: در نیمه نخست امسال 300 هزار گردشگر برای بازدید از آثار تاریخی و مکان های دیدنی به این استان سفر کرده اند.
او با اشاره به اینکه این گردشگران از کشور های مختلفی از جمله فرانسه،اسپانیا ،آلمان ،چین ،ژاپن و هلند هستند به خبرنگاران اینگونه توضیح داد که: در نیمه نخست سال گذشته حدود 282 هزار گردشگر به استان سفر کرده بودند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: تا پایان امسال پیش بینی می شود 550 هزار گردشگر خارجی به استان سفر کنند.
زمانی که از آقای آبدار پیرامون اینکه میزان گردشگران داخلی در این نیم سال به استان به چه صورت بوده است اذئان داشتند که میزان این آمار توسط دستگاه های مربوطه جمع آوری نشده است و اینگونه ادامه دادند که: پیش بینی می شود تا پایان امسال 4.5 میلیون نفر به استان سفر کنند که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود 500 هزار نفر افزایش یابد.
استان آذربایجان شرقی با در اختیار داشتن بیش از یک هزار و 780 اثر ثبت شده ملی یکی از بزرگترین استان های گردشگر پذیر ایرانی به حساب می آید و در این باره میتوان گفت که تور های داخلی متعددی برای بازدید از این استان زیبا ارائه میشوند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با همراه باشید. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *