نگاهی به اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

 

 

 

قبل از سفر و رزرو هتل باید با اطلاعات و اصطلاحات هتل ها آشنا بود. از انواع اتاق ها در هتل می توان به اتاق های یک الی سه نفره و سوئیت، فیستا سوئیت، کابانا و غیره اشاره کرد. از انواع تخت های هتل ها می توان از کاناپه تخت شو، تخت دو نفره، تک نفره و غیره اشاره کرد.

 سفر و اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

اغلب افراد تمایل دارند قبل از رفتن به مسافرت یک برنامه ریزی کلی درباری سفر خود داشته باشند. هتل و محل اقامت یکی از مهم ترین بخش های مسافرت است. تصمیم گیری درباره ی مسئله ی هتل، به داشتن مقداری اطلاعات نیاز دارد. قبل از سفر باید اطلاعاتی درباره ی هتل مورد نظر خود داشته باشیم. این که چند نفر هستیم و چه نوع اتاق و هتلی می خواهیم نیازمند هماهنگی قبلی است. آیا اولین بار است که قصد اقامت در هتل را دارید؟ بهتر است با ما همراه شوید و کمی با اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل آشنایی پیدا کنید.

نوع اتاق ها در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل اتاق ها به چند دسته تقسیم می شوند. در دسته ی اول اتاق های یک الی سه نفره قرار دارند. در دسته ی دوم سوئیت، آپارتمان،استودیو، کانکت روم، کابانا و فیستا سوئیت قرار دارند، که به توضیح هریک به طور جداگانه می پردازیم.

 

دسته ی اول اتاق های در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

اتاق یک نفره: این اتاق مخصوص یک نفر می باشد و در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل SGL است.

اتاق دو نفره: اتاق های دو نفره به صورت  Double یا Twin هستند . Double یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره به هم چسبیده دارد و Twin اتاقی است که دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده می شود.

اتاق سه نفره: دارای ۳ تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره به هم چسبیده می باشد و در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل با علامت TPL نشان داده می شود.

 

دسته ی دوم اتاق در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

سوئیت:    سوئیت در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل به اتاقی گفته می شود که قسمت جلوی آن پذیرایی و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است. در بعضی سوئیت ها یک آشپزخانه نیز وجود دارد.

آپارتمان: هر آپارتمان یک پذیرایی با یک الی سه اتاق دارد. در این آپارتمان ها یک سرویس مشترک به همراه آشپزخانه ای کوچک وجود دارد.

استودیو:  در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل به اتاق هایی که به شکل پذیرایی هستند، استودیو گفته می شود.

کانکت روم:  در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل به دو اتاق تودرتو که با یک در جدا شده است، کانکتد روم می گویند.

کابانا:  در این اتاق پنجره رو به محوطه ی استخر است که برای تعویض لباس می توان از چنین اتاقی استفاده نمود.

 

فیستا سوئیت: در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل اتاقی مخصوص عروس داماد است که پس از اتمام مراسم عروسی در اختیار عروس و داماد قرار می دهند. این اتاق مخصوص هتل هایی می باشد که سالن عروسی دارند.

 

نوع تخت در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل تخت ها انواع مختلفی دارند: تخت سالن پذیرایى یا کاناپه قابل تبدیل به تخت، تخت دیوارى، تخت تاشو، یک تخت یک نفره، دو تخت جداى تک نفره، یک تخت دونفره، یک تخت دونفره و دو تخت تک نفره، تخت دونفره بزرگ، تخت تک نفره ی بزرگ، تخت دوبل        دوبله ( Double- Double Bed)، تخت با تشک آبى و تخت دو طبقه.

انواع خدمات در اطلاعات و اصطلاحات هتل ها  

سرویس و خدمات نیز در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل ها انواعی دارد. اصطلاح O.R یعنی فقط رزرو اتاق بدون وعده ی غذایی. اصطلاح  B.Bیعنی یک اتاق و یک وعده ی صبحانه. اصطلاح F.B یعنی یک اتاق و هر سه وعده ی غذایی در هتل. اصطلاح ALL  یعنی یک اتاق و سه وعده ی غذایی همراه با یک وعده ی عصرانه و همچنین نوشیدنی رایگان. و در نهایت  U.ALL به معنای دریافت سه وعده ی غذایی و یک وعده ی عصرانه در طول یک روز می باشد.

 

سن در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل ها

در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل ها سن نیز به چشم می خورد. در هتل ها افراد بالای 12 سال بزرگسال محسوب شده و با اصطلاحADL  نشان داده می شوند. افراد 2 تا 6 ساله اطفال محسوب شده و با  اصطلاح  CHD     2-6 نشان داده می شوند. افراد 6 تا 12 سال نیز اطفال هستند، ولی با اصطلاح CHD 6-12  نشان داده می شوند و در نهایت نوزادان که زیر دو سال هستند و با اصطلاح  INFنشان داده می شوند. لازم به ذکر است که در هتل ها تختی به نوزادان تعلق نمی گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *