بار هوایی، اوج سرعت و کیفیت حمل بار

تمامی بسته یا کالایی که طی قراردادهایی با شرکت های مربوطه از طریق هواپیما جا به جا می شوند، بارهوایی یا فریت گفته می شود. در حمل بارهوایی، بسته بندی اهمیت زیادی دارد. بسته بندی بار هوایی برای اطمینان از سلامت محموله و ایمن سازی، بایستی به صورت دقیق و حرفه ای و با لوازم و تجهیزات مخصوص انجام شود. وزن ، حجم، بسته بندی و نوع خدماتی که برای حمل بارهوایی استفاده می نمایید، هزینه خدمات مورد استفاده شما را تعیین می نماید.

بار هوایی، اوج سرعت و کیفیت حمل بار

تمامی ما در مواقع مختلف زندگی، با نیاز به حمل بار هوایی مواجه بوده ایم. به بلیط هایی هواپیمایی که تهیه کرده اید، توجه کنید. طبق قوانین بین المللی شرکت های هواپیمایی، شما به عنوان مسافر مجاز هستید حداکثر دو بسته، هر یک به وزن 23 کیلوگرم را به عنوان لوازم شخصی در سفر هوایی با خود از طریق هواپیما جا به جا نمایید. حال اگر مقدار لوازم شما بیشتر از مقدار مجاز تعیین شده باشد، می توانید با پرداخت جریمه سنگین اضافه بار به ازای هر یک کیلوگرم، لوازم خود را به مقصد برسانید. اما راهکارهای بهتری نیز وجود دارد، شما می توانید لوازم خود را به عنوان بار هوایی و از طریق آژانس های خدمات حمل و نقل هوایی به صورت مقرون به صرفه تر و مطمئن تر جا به جا کنید.  حتی ممکن است نیاز باشد تا باری را جدای از چمدان خود به جایی بفرستید. دراین صورت نیز شما نیاز به خدمات جا به جایی بار هوایی دارید.

در چه شرایطی حمل و نقل بار هوایی بهترین گزینه است؟

بی شک در مورد بار هوایی کم و بیش مطالبی شنیده اید. در دنیای صنعتی امروز حمل و نقل های سریع و مطمئن اهمیت زیادی پیدا کرده اند. چه در کسب و کار و چه در زندگی روزمره همگی در شرایطی قرار گرفته ایم که نیازمند ارسال بسته یا کالایی به نقطه ای دور در داخل و خارج از کشور باشیم و سرعت برایمان اهمیت زیادی داشته باشد. علاوه بر سرعت، در برخی موارد برای سلامت محموله به دلایل مختلف مثل فساد، حساسیت به شرایط آب و هوایی و ... لازم است تا آن را از طریق هواپیما جا به جا کنیم. به تمامی بسته یا کالایی که طی قراردادهایی با شرکت های مربوطه از طریق هواپیما جا به جا می شوند، بار هوایی یا فریت گفته می شود. برای تسهیل حمل و نقل هوایی، آژانس هایی ایجاد شده اند که می توانید با اطمینان خاطر ارسال بار خود را به آنان بسپارید.

حمل و نقل بار هوایی لازمه تجارت و بازرگانی

در صورتی که کسب و کار شما نیاز به حمل بار هوایی دارد، می توانید از خدمات ویژه محصولات و کالاهای تجاری استفاده نمایید. در این صورت بار شما که شامل کالاهای عمومی و بازرگانی است و  به آن کارگو عمومی گفته می شود، با هزینه مناسب، طبق تعرفه های از قبل اعلام شده، از مبدا به مقصد مد نظر شما انتقال داده می شود.

در صورتی که حمل و نقل بار هوایی با شرایط ویژه مد نظر شماست، برای مثال زمانی که محموله شما حاوی مواد فاسد شدنی است، لازم است تا از خدمات ویژه استفاده نموده و از مشاوره کارشناسان استفاده نمایید.

بسته بندی بار هوایی و اهمیت آن

در حمل بار هوایی، بسته بندی اهمیت زیادی دارد. بسته بندی برای اطمینان از سلامت محموله و ایمن سازی، بایستی به صورت دقیق و حرفه ای و با لوازم و تجهیزات مخصوص انجام شود. در برخی موارد حتی لازم است پس از بسته بندی اولیه، بار هوایی به صورت ثانویه نیز بسته بندی شده و بار در جعبه های مخصوص چوبی قرار گیرد. پس از بسته بندی بیمه نامه برای محموله صادر می گردد. صدور بیمه نامه، شما را از هر گونه خطر احتمالی که ممکن است برای بار و بسته پیش آید، آسوده خاطر می نماید. لازم به توجه است که حجم و وزن بار شما پس از بسته بندی به صورت دقیق مشخص می شود. البته در خصوص بار هوایی کوچک، وزن از اهمیت بسیار بیشتری در مقایسه با حجم برخوردار است. در خصوص بار هوایی کوچک، بسته بندی به نسبت ساده تر بوده و با بسته بندی تغییر وزن و حجم زیادی رخ نمی دهد. وزن ، حجم، بسته بندی و نوع خدماتی که برای حمل بار استفاده می نمایید، هزینه خدمات مورد استفاده شما را تعیین می نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *